تفاوت فیوز مینیاتوری با کلید محافظ جان

تفاوت فیوز مینیاتوری با کلید محافظ جان
یک اشتباه رایج که اکثر افراد تصور می کنند که فیوز مینیاتوری همان محافظ جان است. این ذهنیت غلط از گذشته نشات گرفته. زمانی که هنوز کلید محافظ جان به طور گسترده در اختیار عموم قرار نداشته و بیشتر افراد از فیوز مینیاتوری استفاده می کردند. فیوز مینیاتوری و فیوز محافظ جان هر دو یک هدف را دنبال می کنند. آن هم محافظت از مدارهای الکتریکی به وسیله جلوگیری از ورود بارهای اضافی می باشد، که می تواند باعث آتش سوزی شود.
هر دوی آن ها جریان برق را قطع می کنند، اما به روش های بسیار متفاوت از یکدیگر، در حالی که فیوز مینیاتوری از یک تکه فلز ساخته شده است که هنگام گرم شدن بیش از حد ذوب می شود. از طرف دیگر کلیدهای محافظ جان دارای مکانیسم های کلید داخلی هستند که می توانند توسط یک موج نا ایمن الکتریسیته خاموش شوند. فیوزها می توانند برای قطع جریان برق سریعتر باشند، اما وقتی ذوب می شوند باید تعویض شوند. از طرف دیگر کلیدهای محافظ جان فقط باید ریست شوند.
وظیفه کلید مینیاتوری چیست؟
قطع کننده مدار یا همان کلید مینیاتوری از مدارهای الکتریکی خانه شما محافظت می کند. قطع کننده مدار هنگامی که خطای جریان بالا، اتصال کوتاه یا اضافه بار را تشخیص دهد، مانند زمانی که تعداد زیادی دستگاه به یک نقطه برق وصل شده اند، برق را قطع می کند. فیوزمینیاتوری به عنوان وسایل ایمنی ضروری از روزهای اولیه جایگزاری تاسیسات برق مورد استفاده قرار می گیرند. امروزه هزاران طرح مختلف فیوز وجود دارد که دارای درجه بندی جریان و ولتاژ خاص، ظرفیت شکست و زمان پاسخگویی هستند.
نقش کلید ایمنی محافظ جان چیست؟
هنگامی که صحبت از محافظت از افرادی که در یک ساختمان، مجتمع، اداره و غیره… زندگی می کنند یا کار می کنند، به میان می آید، کلید محافظ جان یک وسیله مهم به شمار می آید. فیوز های محافظ جان دستگاه هایی هستند که فورا مدار الکتریکی را می شکنند تا از آسیب جدی ناشی از برق گرفتگی جلوگیری کنند. کلید محافظ جان جریان الکتریسیته را از طریق یک مدار نظارت می کنند و عدم تعادل در سیم های برق و خنثی را تشخیص می دهند که می تواند زمانی رخ دهد که جریان از طریق چیز دیگری (مثل یک شخص) عبور می کند و به طور بالقوه باعث شوک الکتریکی می شود. کلید محافظ جان تقریباً فوراً با خاموش کردن منبع برق آن مدار در عرض 0.03 ثانیه یا کمتر از یک ضربان قلب، خطر برق گرفتگی را کاهش می دهد.
فیوزها و کلیدهای مینیاتوری از تجهیزات محافظت می کنند اما از افراد محافظت نمی کنند. بدن انسان به شدت به الکتریسیته حساس است و فقط کسری از ثانیه طول می کشد تا قلب را از کار بیندازد.
کالای برق ذوالفقاری با اتکا به پشتوانه 30 سال سابقه حضور موفق در صنعت برق و دارا بودن نمایندگی انحصاری محصولات ویتو، اشنایدر، لگراند و البرز در کشور؛ توانسته تا به امروز نیازهای بازار را به طور کامل و عالی برطرف سازد.

کالای برق ذوالفقاری

متخصصین ما هر لحظه برای ارائه مشاوره و شنیدن صدای شما عزیزان آمادگی دارند