چراغ های فریم 8 یا هالوژنی

چراغ های فریم 8 یا هالوژنی
چراغ های فریم 8
چراغ های هالوژنی فریم 8 با دو جنس بدنه ABS با هیتسینک آلومینیومی و بدنه یک پارچه ساخته شده از آلومینیوم تولید شده است.
چراغ هالوژن ABS با هیتسینک آلومینیوم جایگزین مناسبی برای چراغ هایی با ظاهر هالوژنی بوده که با استفاده از تکنولوژی LED ضمن کاهش مصرف انرژی و سهولت نصب و نگهداری داراری طول عمر بسیار بالاتری از چراغ های هالوژنی قدیمی می باشد. با استفاده از بردهای DOB و با انتقال درایور روی برد علاوه بر کاهش هزینه، فضای کمتری نیز اشغال می کند. در بخش درایور، DOB مورد استفاده در این چراغ ها از تکنولوژی کامل یک درایور استاندارد استفاده گردیده است.
در چراغ ساخته شده با بدنه آلومینیومی یک پارچه از تکنولوژی دایکست استفاده شده است و پس از پرداخت با رنگ کوره ای تولید می گردد. بدنه یکپارچه آلومینیوم به همراه بردهای DOB استفاده شده در این چراغ باعث افزایش طول عمر این چراغ گردیده است.
فریم گرد در حقیقت یک فریم برای استفاده لامپ چراغ سقفی است. این فریم با قطر بیرونی 8 سانتیمتر مناسب برای منبع نوری نقطه ای، هالوژن GU5.3 و GU10 می باشد. این فریم ها قابلیت نصب درانواع سقف های کناف را به راحتی دارا می باشند. جنس بدنه پلاستیک (PBT) است و رنگ بدنه سفید (مشکی و طوسی سفارشی ) است.
کاربرد این نوع فریم ببه عنوان چراغ توکار در فروشگاه ها، نمایشگاه ها، فودکورت و دیگر فضاهای داخلی به کار می رود.
کاربرد چراغ سقفی در روشنایی
چراغ سقفی از قدیمی ترین و محبوب ترین انواع چراغ های روشنایی محسوب می شوند. چراغ های سقفی در سه نوع چراغ توکار، روکار و آویز تولید می شوند. از مهمترین مزیت های این نوع چراغ در مقایسه با دیگر لامپ های قدیمی می توان به سلامت نور و اشعه ای آن اشاره نمود. علاوه بر این در آن از تامین کننده های نور استاندارد عمومی استفاده می شود. برای مثال در این گونه چراغ ها از لامپ های LED استفاده شده است. از سوی دیگر وجود شیشه به عنوان یک قاب برای حفاظت چشم در مقابل صدمه دیدن بکار گرفته می شود.
سادگی نصب و استفاده راحت از چراغ های سقفی، از دیگر مزایای این نوع روشنایی بوده و به همین خاطر تنها کافیست مکان مورد نظر خود را تعیین و با کمک اتصالات لازم آنها را به سهولت نصب کنید.
استفاده از فریم گرد چراغ
در نورپردازی با این نوع چراغ روشنایی باید به این نکته توجه داشت که چراغ انتخابی با فضای در نظر گرفته شده، هماهنگی داشته باشد. چراغ های سقفی دارای مزیت هایی در مقایسه با چراغ های قدیمی هستند. یکی از این مزیت ها نور مناسبی است که این چراغ ها منتشر می کنند. این محصولات به صورت استاندارد تولید شده و دارای کیفیت بالایی می باشند. چراغ های سقفی ساده را می توان در هر جایی به آسانی نصب نمایید. فقط کافی است محل نصب را تعیین کرده و آن را روی سقف نصب نمایید. فریم چراغ برای استفاده چراغ های توکار به کار می رود.
چراغ توکار و استفاده از آنها در روشنایی داخلی
چراغ های توکار و استفاده از آنها طی چند سال گذشته افزایش زیادی پیدا کرده است. از آنجایی که هماهنگ کردن این چراغ ها با سایر لوازم مورد استفاده در چیدمان بسیار آسان است، به راحتی می توانید از آن برای تنظیم فضای مناسب در هر اتاق استفاده نموده و جلوه خاصی را به هر فضا بدهید. از این رو در چیدمان و دکوراسیون فضاهای مورد نظر، یکی از آیتم های کمکی، انتخاب سبکی از چراغ توکار می باشد.
این امر طیف وسیع و گسترده ای در تنوع چیدمان در اختیار کاربر قرار می دهد. اما از جنبه دیگر اگر بدون تحقیقات صحیح، اقدام به نصب اینگونه چراغ ها کنیم ممکن است وسایل نادرستی را نصب کنیم و این احتمال دارد خطر آتش سوزی را ایجاد کند. بنابرای لزوم استفاده از برندهای معتبر و مشخص در اینجا معنی پیدا می کند.
به طور کلی چراغ های روشنایی توکار مستقیماً در داخل یک سقف، دیوار یا سطح دیگر نصب می شود. به آن ها در اصطلاح چراغ های مخفی یا پنهان نیز گفته می شود. ناگفته نماند که این مزیت هیچ اثر سویی بر میزان روشنایی آن ها ندارد. دقیقاً به همان میزانی که سایر چراغ ها روشنایی دارند، عمل می نمایند. چراغ های سقفی نیاز به سیم کشی گسترده دارند اما در کل، آن ها مانند سایر چراغ های استاندارد دیگر می باشد. تنها تفاوت آنها در نوع اتصالاتشان می باشد. زیرا اتصالات مربوط به چراغ های توکار فقط برای نصب در داخل سقف یا دیوار طراحی شده اند.
فریم چراغ مربعی
چراغ های توکار از سه جزء اصلی محفظه نگهدارنده، قاب و لامپ تشکیل شده است. محفظه نگهدارنده بخش عمده ای از اتصالات است که درون دیوار یا سقف پنهان است و شامل اتصالات الکتریکی است یعنی در واقع تمام اجزای برقی لامپ را در بر می گیرد و در درون خود جای می دهد. از دیگر وظایف محفظه، محافظت از تمامی اجزا در برابر هر گونه مواد قابل اشتعال می باشد.
قاب یا تریم قسمت تزئینی و قابل مشاهده از چراغ های توکار می باشد. ممکن است شامل دیفیوزر یا نورگیر، بازتاب دهنده ها یا حباب لامپ یا چراغ باشد. مؤلفه نهایی، حباب است، بخشی از لامپ که باعث انتشار نور می شود.
چراغ های توکار سقفی از نظر شکل ظاهری متفاوت هستند. بنا به نیاز کاربری فضا انتخاب می شوند. پرکاربردترین آن ها همان چراغ توکار دایره شکل و چراغ توکار مربع شکل هستند. سیم کشی چراغ های سقفی توکار بسیار شبیه به هر نوع نور لامپ سقفی دیگر است، اما با انجام چند کار ساده می توان چند محل برای قرارگیری قاب آن ها در سقف یا دیوار ایجاد کرد تا راحت تر نصب و زیباتر جلوه دهند. اما در هر صورت برای نصب لوازم الکتریکی رعایت چند نکته لازم است.
چراغ های توکار که به درستی نصب شده اند، به ندرت به تعمیر و نگهداری احتیاج دارند. اگرچه مانند هر نوع چراغ دیگری، می توانند از بین بروند یا خراب شوند و اتصالات سیم می توانند شل شوند و نیاز به اتصال مجدد داشته باشند. این تعمیر یا تعویض می تواند مربوط به لامپ و یا مربوط به محفظه یا اتصالاتشان باشد. گذشته از بحث تعمیر و نگهداری، به جهت پخش نور بیشتر از چراغ توکار، بهتر است هر چند وقت یکبار گرد و غبار روی لامپ ها گرفته شود و تمیز شوند.
Image
چراغ هالوژن
چراغ هالوژن کامل شامل فریم هالوژن و پایه است. از این نوع چراغ بیشتر برای موارد تزیینی استفاده می شود اما نوع کم مصرف آن می تواند مصرف روزانه نیز داشته باشد. چراغ هالوژن نیز مانند سایر وسایل برقی دارای انواع مختلفی است. برای مثال نوع LED با داشتن ال ای دی های بیشتر نور بیشتری دارد. نوع SMD با مصرف پایین نور بیشتری داشته و نوع COB طول عمر زیاد و مصرف کمی دارند. لامپ این نوع چراغ ها می توانند رنگی باشند. و میزان نوردهی آن ها نیز متفاوت است. در هنگام خرید چراغ هالوژن شما می توانید انواع فریم هالوژن را نیز انتخاب کنید. اگر قصد خرید صنایع روشنایی و انواع چراغ روشنایی را دارید می توانید از صفحه چراغ کالای برق ذوالفقاری یا صفحه ویتو انواع محصولات روشنایی را مشاهده کنید و از قیمت و مشخصات آن با خبر شوید. فریم هالوژن انواع مختلفی داشته و شامل موارد زیر می شود:
  • فریم سه تایی هالوژن
  • فریم دوتایی هالوژن
  • فریم تکی هالوژن
  • فریم 8 سانتی متری
  • فریم ماژول B، R، BR و P
هالوژن نوعی فناوری نورپردازی محسوب می شود که به عنوان یک نوع از لامپ ‌های رشته ‌ای تقویت شده به شمار می رود. هالوژن نیز همچون لامپ ‌های رشته‌ای جریان الکتریکی را دریافت می کنند و جریان وارد رشته‌‌ های تنگستن می گردد که در این صورت تا زمانی که رشته ها نور دارند و شعله ور هستند آن ها را گرم نگه می دارد. لامپ‌های هالوژنی از رشته‌ های تنگستنی تشکیل شده اند که در کپسول کوارتز قرار دارند و پر از گازهای ید و بروم می باشند. دمای رنگ هالوژن ‌ها تا ۳۲۰۰ کلوین می باشد.
چراغ هالوژن چیست؟
هالوژن نوعی فناوری نورپردازی محسوب می شود که به عنوان یک نوع از لامپ ‌های رشته ‌ای تقویت شده به شمار می رود. هالوژن نیز همچون لامپ ‌های رشته‌ای جریان الکتریکی را دریافت می کنند و جریان وارد رشته‌‌ های تنگستن می گردد که در این صورت تا زمانی که رشته ها نور دارند و شعله ور هستند آن ها را گرم نگه می دارد. لامپ‌های هالوژنی از رشته‌ های تنگستنی تشکیل شده اند که در کپسول کوارتز قرار دارند و پر از گازهای ید و بروم می باشند. دمای رنگ هالوژن ‌ها تا ۳۲۰۰ کلوین می باشد.
در واقع چراغ هالوژن نوعی لامپ رشته ای است که از گازهای خنثی و فشرده و مقدار کمی از عناصر هالوژن مانند برم و ید استفاده می کند. این لامپ ها به دلیل ابعاد کوچک، نور مناسب و رنگ آرامش بخش، در بین روش های نورپردازی کاربردهای زیادی دارند. یک چرخه خاص در این مدل لامپ منجر به رسوب مجدد تنگستن تبخیر شده بر روی رشته های لامپ می شود که باعث افزایش طول عمر چنین لامپ هایی می شود. وجود چرخه یکسان در این لامپ ها باعث می شود که دمای رشته بدون کاهش عمر لامپ نسبت به لامپ های معمولی افزایش یابد. این امر باعث افزایش راندمان این لامپ ها می شود. امروزه با پیشرفت صنعت روشنایی، نمونه های جدیدی از محصولات LED، SMD و COB نیز تولید می شود.
چراغ هالوژن چگونه کار می کند؟
چراغ هالوژن شامل یک رشته تنگستن است که در محفظه ای پر از گاز بی اثر و مقدار کمی هالوژن مانند برم یا ید قرار می گیرد. هنگامی که انرژی الکتریکی به لامپ های هالوژن با روشنایی بالا اعمال می شود، گاز هالوژن سیم تنگستن را گرم می کند و نور سفید ساطع می کند. همه انواع لامپ های هالوژن مانند لامپ های هالوژن سقفی و لامپ های هالوژن رنگی با هالوژن کافی پر شده اند تا میزان تبخیر رشته تنگستن با ولتاژ مطابقت داشته باشد. افزایش ولتاژ باعث افزایش تبخیر نیز می شود، بنابراین اگر هالوژن کافی نباشد، لامپ سیاه می شود. کاهش ولتاژ باعث کاهش تبخیر می شود و در صورت وجود هالوژن بیش از حد، لامپ به طور غیر طبیعی می سوزد. در انواع لامپ های هالوژن رنگی و غیر رنگی، تنگستن تبخیر شده دوباره روی رشته ها رسوب می کند و این چرخه باعث افزایش طول عمر لامپ می شود.
گرمای لامپ های هالوژن سقفی و غیر سقفی روی سطح کوچکتری منعکس می شود و حباب آنها به تنگستن شیشه نزدیکتر است، بنابراین بیشتر از لامپ های رشته ای گرم می شوند. این لامپ ها به دلیل دمای بالا دارای دو محافظ می باشند. در لامپ های هالوژن سوزنی و بدون سوزن، وظیفه گاز هالوژن ایجاد یک چرخه شیمیایی است. در این چرخه، تنگستن که در اثر گرما تبخیر می شود، دوباره روی سطح رشته رسوب می کند. در لامپ های رشته ای معمولی، تنگستن تبخیر شده روی لامپ لامپ رسوب می کند و این عدم رسوب تنگستن روی لامپ در لامپ های هالوژن باعث می شود لامپ لامپ های هالوژن رنگی و بی رنگ تمیز و نور این لامپ ها ثابت بماند. هالوژن موجود در لامپ به گونه ای عمل می کند که هالوژن در مکان هایی که دمای لامپ کمتر است با بخار تنگستن ترکیب می شود. وقتی این ترکیب به داغ ترین نقاط لامپ یعنی رشته می رسد، جدا شده و دوباره به هالوژن و تنگستن تبدیل می شود.
بنابراین، هالوژن تنگستن تبخیر شده را به رشته برمی گرداند. برای ترکیب شیمیایی بخارهای هالوژن و تنگستن، دما باید بسیار بالا باشد و مقاومت لامپ لامپ در برابر این دمای بالا بیشتر از لامپ های معمولی باشد. برای جلوگیری از آسیب دیدن حباب لامپ های هالوژن سوزنی و غیر سوزنی و انواع دیگر در این دما، لامپ این لامپ ها باید از کوارتز یا سایر انواع شیشه با نقطه ذوب بالا (مثلا آلومینوسیلیکات) ساخته شده باشد.
روشنایی هالوژن
روشنایی هالوژن، لامپ های پرفشار و رشته ای بوده که حاوی گازهای هالوژن مانند ید و برم هستند و به رشته ها اجازه می دهد تا در دماهای بالاتر و بازدهی بالاتری کار کنند. لامپ های هالوژن ، از یک رشته تنگستن در داخل یک پوشش کوارتز تشکیل شده است که با گاز هالوژن پر شده است. در لامپ های هالوژن  ، پوشش کوارتز نسبت به شیشه ای که در لامپ های معمولی استفاده می شود ، به رشته نزدیک تر است. حرارت دادن رشته تا دمای بالا باعث می شود اتم های تنگستن تبخیر شده و با گاز هالوژن ترکیب شوند. سپس این مولکول های سنگین تر بر روی سطح رشته قرار می گیرند. این فرآیند بازیافت ، طول عمر رشته تنگستن را افزایش داده و لامپ هالوژن را قادر می‌ سازد تا در هر واحد انرژی نور بیشتری را تولید کند. در نتیجه لامپ های هالوژن  ، در کاربرد های مختلفی از جمله چراغ های جلو خودرو استفاده می شوند.
هالوژن
از بین تمام منابع نور های مدرن ، لامپ های هالوژن دارای بالاترین کیفیت ارائه رنگ هستند. علاوه بر این ، لامپ های هالوژن با روشنایی بالا و تابش جهت دار مشخص می شوند. البته آنها را به صورت مشروط ، می توان حامی صرفه جویی در انرژی نامید ؛ با این وجود ، در مقایسه با لامپ های رشته ای ، هالوژن  چندین برابر نور خروجی و عمر مفید دو برابری دارد. لامپ های هالوژن بسیار متنوعی وجود دارد. در این مقاله با انواع و ویژگی های اصلی آنها آشنا می شویم. همه لامپ های هالوژن به دو گروه بزرگ تقسیم می شوند ؛ لامپ های ولتاژ پایین (ولتاژ پایین) - تا 24 ولت و لامپ های اصلی - 220 ولت. علاوه بر این ، لامپ های هالوژن  ، در طراحی و هدف متفاوت هستند. لامپ های هالوژن خطی ، قدیمی ترین نوع لامپ هالوژن است که در دهه 60 ساخته شد.
قاب هالوژن
لامپ های هالوژنی ، یک لوله کوارتز با سرب در دو طرف آن هستند. فیلامنت با استفاده از براکت های سیم مخصوص در لامپ پشتیبانی می شود. لامپ ها با توجه به اندازه های کوچک خود ، قدرت بسیار مناسبی دارند. از لامپ های هالوژن ۲۰ کیلووات ، به دلیل روشنایی بسیار بالا و مصرف زیاد برق ، در داخل ساختمان های مسکونی استفاده نمی شود. لامپ های هالوژنی که نور کافی را ساطع می کنند ، به واسطه یک قاب احاطه می شوند. در صورت بروز هرگونه اشکال و آسیب دیدگی در این قاب ها ، می توانید قاب هالوژن  را تهیه و خریداری نمایید. نورافکن های هالوژن خطی مدرنی وجود دارند که نه تنها در فضای باز ، بلکه در نورپردازی داخلی نیز استفاده می شوند. با توجه به نیاز طراحی و دکوراسیون خانه خود ، می توانید بهترین لامپ های هالوژنی را تهیه و خریداری نمایید.
قیمت هالوژن
محبوب ترین لامپ های خطی هالوژن ، 78 و 118 میلی متر طول دارند. اکثر لامپ های هالوژن خطی ، نیاز به قرار دادن افقی اجباری در فضا دارند. لامپ های هالوژن خطی مدرن به صورت دو طرفه با سوکت R7s (واقع در دو طرف لامپ) در دسترس هستند. بیشتر لامپ های هالوژنی ، در مقایسه با لامپ های رشته ای فشرده تر هستند ؛ بنابراین می توان از آنها در لامپ های کوچک مینیاتوری استفاده کرد. از آنجایی که عمر مفید لامپ های هالوژن به پارامترهای ولتاژ تغذیه بستگی دارد ؛ بنابراین توصیه می شود که لامپ های هالوژن ولتاژ شبکه را از طریق یک دستگاه خاص به واحد حفاظت لامپ هالوژن وصل کنید. قیمت هالوژن  با توجه به کیفیت و استفاده های آن ، بسیار مقرون به صرفه می باشد.
خرید چراغ هالوژن با توجه به توان مصرفی
لامپ های هالوژن از LED ساخته شده اند. این دیودها در کنار هم قرار می گیرند و با عبور جریان الکتریکی از آنها نور ساطع می کنند. نور بیشتر یک لامپ هالوژن به تعداد دیودهای آن بستگی دارد، به عبارت دیگر هر چه تعداد این دیودها بیشتر باشد، نور بیشتری می دهد. لامپ های ال ای دی هالوژن نور کافی و مناسب را بدون مصرف برق زیاد تامین می کنند به همین دلیل استفاده از لامپ های ال ای دی هالوژن در ساختمان های مسکونی، مغازه ها، دکوراسیون داخلی دیدنی و ... بسیار راحت و مقرون به صرفه است. یکی از مناسب ترین گزینه ها برای نورپردازی منزل و دکوراسیون روشن، چراغ سقفی ال ای دی هالوژن روشن و کم مصرف است زیرا علاوه بر جلوگیری از تشعشعات مضر مانند UV و IR، گرمای زیادی تولید نمی کند. لامپ های هالوژن دارای انواع مختلف ولتاژ، ظاهر و تکنولوژی ساخت هستند.
انواع لامپ هالوژن بر حسب توان مصرفی
یکی از موارد قابل توجه خرید چراغ هالوژن با توجه به توان مصرفی است .این محصول بسته به ولتاژ مصرفی و شکل دریافت انرژی الکتریکی به دو دسته اصلی ولتاژ و فشار ضعیف تقسیم می شوند.
  • مصرف انرژی در ولتاژ اصلی: بدون نیاز به مدارهای جانبی و با اتصال مستقیم به برق.
  • مصرف انرژی در ولتاژ پایین: برای کاهش ولتاژ به یک مبدل نیاز است.
هیچ محدودیتی برای استفاده از لامپ های هالوژن وجود ندارد. مصرف برق کم و نور خوب این لامپ را برای مصارف خانگی مناسب کرده است. علاوه بر انواع رایج لامپ های هالوژن، از لامپ های هالوژن سقفی توکار و لامپ های هالوژن سقفی توکار مربعی برای دکوراسیون استفاده می شود. چراغ های سقفی هالوژن کم مصرف دست طراح را باز می کند و به او اجازه می دهد فضاهای مختلفی را برای انواع چراغ های سقفی ال ای دی هالوژن اختصاص دهد.
Image
در خرید هالوژن به چه نکاتی باید توجه کرد ؟
شدت نور: هنگام خرید لامپ هالوژن باید شدت نور آن را در نظر گرفت. شدت نور لامپ های هالوژن به عوامل زیادی مانند تعداد و نوع LED ها بستگی دارد. بین دو لامپ با قدرت یکسان، مدل با شدت نور بالاتر از بازده بالاتری برخوردار است.
دمای رنگ: دمای رنگ یکی از مهمترین فاکتورها هنگام خرید لامپ هالوژن است. توجه داشته باشید که هرچه عدد دمای رنگ کمتر باشد، رنگ لامپ گرمتر (زرد) و هر چه رنگ بالاتر باشد، رنگ لامپ سردتر (سفیدتر) می شود. دمای رنگ سفید بالای 5500 کلوین است، حال اگر دمای رنگ لامپ انتخابی شما نزدیک به این عدد باشد نور سفیدتری خواهید داشت.
قدرت و توان مصرفی: توان دستگاه های الکتریکی بر حسب وات سنجیده می شود، حال هرچه توان بیشتر باشد مصرف برق دستگاه نیز بیشتر می شود. البته بهتر است بدانید که لامپ های هالوژن اغلب از برق بسیار کمی استفاده می کنند.
طول عمر چراغ هالوژن
در این لامپ ها، گاز هالوژن، با دادن جریان الکتریکی، یک چرخه شیمیایی ایجاد می کند که باعث تبخیر تنگستن در لامپ می شود. تنگستن تبخیر شده توسط گرما از روی رشته برداشته می شود و پس از چرخش در داخل لامپ دوباره روی فیلامنت رسوب می کند. در سایر لامپ های رشته ای و رشته ای، تنگستن روی لامپ رسوب می کند، در حالی که لامپ های هالوژن اینگونه نیستند. این مشکل باعث می شود این لامپ ها سبک تر و همچنین عمر طولانی تری داشته باشند. لامپ های هالوژن تا 2500 ساعت دوام دارند در حالی که لامپ های رشته ای از 800 تا 1200 ساعت دوام می آورند. علاوه بر این، لامپ های هالوژن می توانند در دمای بالاتری نسبت به لامپ های رشته ای کار کنند، بنابراین لامپ های هالوژن 250 وات تا 300 وات را می توان در بازار یافت. کپسول کوارتز مورد استفاده در لامپ های هالوژن از شیشه با شکل خاص ساخته شده است، در حالی که شیشه معمولی حاوی سایر تینرها کوارتز خالص است که باعث می شود شیشه با مقاومت بالاتری کار کند. نکته مهم و بهداشتی که در مورد شیشه های کوارتز باید به آن توجه کرد این است که ممکن است تحت تاثیر چربی روی انگشتان قرار بگیرند. اگر کپسول کوارتز داخل لامپ هالوژن را لمس کنید، انگشتان دست شما بر عمر محصول تاثیر گذاشته و طول عمر چراغ هالوژن را کاهش می دهد.
یک لامپ هالوژن از یک رشته تنگستن در یک محفظه پر از گازهای بی اثر مانند برم و مقدار کمی هالوژن تشکیل شده است. امروزه این لامپ ها در سه دسته لامپ های هالوژن LED، COB و SMD طراحی و تولید می شوند. لامپ های هالوژن به دلیل داشتن نور کافی و مناسب، قابلیت تنظیم درجه روشنایی، اندازه کوچک، طول عمر بالا، ایجاد جذابیت بصری در مکان هایی که توسط این لامپ ها روشن می شود، بسیار محبوب هستند و امروزه در نورپردازی های مسکونی مورد استفاده قرار می گیرند. ویلا، انواع مغازه ها، ساختمان های اداری و ... رواج یافته است.
کاربرد لامپ‌ هالوژن
کیفیت نوری که هالوژن ایجاد می کند و در مقابل دمای رنگی که به محیط داخلی خانه می بخشد برای نمای خانه بسیار لذتبخش و زیبا می باشد. با این تفاسیر می توان ال ای دی‎ها را به‌عنوان یکی از بهترین لامپ‌های مصرفی معرفی کرد ولی افراد زیادی از متخصصان و طراحان نورپردازی، لامپ‌های هالوژن را برای مصارف مسکونی یا تزئینی مناسب می دانند.از کاربرد های دیگر هالوژن می توان به موارد ذیل اشاره کرد :
فروشگاه‌های جواهرات
جواهرفروشی های زیادر از لامپ‌های هالوژنی جهت برجسته ‌کردن و درخشش بیشتر جواهرات و طلا‌های موجود در ویترین یا نمایشگاه خود بهره بردار ی می نمایند.طریقه انعکاس نور و بازتاب آن روی جواهرات به آن ها جلوه‌ ای گرم، لطیف و قابل ‌توجه ‌تر می بخشد.
فروشگاه‌ها و مغازه‌ها
بعضا گاهی فروشگاه‌های خرده ‌فروشی از لامپ‌های هالوژن PAR در روشنایی مغازه خود مصرف می نمایند. اغلب لامپ ‌های هالوژنی را در فروشگاه ‌ها و مغازه‌ هایی مشاهده می نمایید که نیاز به یک نور گرم و ملایم دارند.
وسایل مختلف
هالوژن‌ ها را همچنین جهت استفاده در ماکروفر و گرم‌ کردن غذا یا استفاده در پروژکتورهای قابل‌حمل استفاده می کنند. باتوجه‌ به اندازه کوچک کوارتز، لامپ‌های هالوژنی برای این وسایل می‌ توانند مناسب باشند.
قیمت هالوژن
همانطور که می دانید هالوژن ها برای مصارف گوناگونی کاربرد دارند که با توجه به کاربرد نیز در انواع مختلفی دسته بندی می شوندا بهره مندی از فناوری جدید انواع مختلفی از هالوژن را می توان تهیه نمود.هالوژن ها بدون دخالت دست تولید می گردند بنابراین آن خطاهای انسانی که امکان تحقق دارند رخ نخواهند داد. لذا در این خصوص نیز باعث افزایش عمر مفید چراغ ‌های تولید شده می گردد.گذشته از این مسائل پنل‌هایی که برد الکترونیکی آن‌ ها با بهره مندی از SMD تولید می گردد، گرما و اتلاف انرژی کمتری نیز نشان می دهد.
انواع لامپ هالوژن
از تکنولوژی چیپ های SMD در ساخت چراغ ها هالوژنی اس ام دی بهره برداری گردیده که منجر به آن شده تا طراحی آن ها به گونه ای باشد که مصرف انرژی کمتری داشته باشد.این موضوع باعث ایجاد نوری با کیفیت و شدت مناسب در اختیار کاربران شده است. هالوژن اس ام دی در ساختمان داخلی از آی سی هایی با پایه کوتاه برخوردار می باشد که بدون سوراخ شدن روی بورد نصب می گردد که با عبور جریان برق باعث ایجاد نور مناسب و متفاوت می گردد.
هالوژن سقفی چیست ؟
این محصول از نظر ظاهر از شکلی دایره‌ای به قطر 8 سانتی‌متر برخوردار می باشد، قاب هالوژن سقفی 9 وات آریاترانور، از جنس پلاستیک ABS می باشد.این متریال باعث سبک ‌تر شدن چراغ شده است ضمن اینکه نصب آن را ساده تر کرده است.از ویژگی های پلاستیک ABS می توان به جلو گیری از انتشار گرما چراغ به محیط و اتلاف انرژی اشاره نمود.صفحه رویی هالوژن سقفی از جنس شیشه می باشد. این شیشه می بایست از ساختاری شفاف برخوردار باشد تا میزان روشنایی و درخشندگی نور تابیده شده کاهش پیدا نکند.ضمن اینکه در شیشه نباید هیچ‌گونه حبابی محصور باقی مانده باشد. چرا که باعث می شود تا در زمان روشنایی پرتو‌های نور به حباب برخورد کنند و با پدیده شکستگی نور مواجه شوند ودر نهایت یک نواختی خود را از دست می ‌دهد.
هالوژن کریستالی چیست؟
همانطور که می دانید لامپ هالوژن نمونه ای از لامپ رشته ‌ای به شمار می رود که در آن رشته به وسیله گازهای فشرده و خنثی و مقدار اندکی از عناصر هالوژن همچون ید و برم افزوده شده است. چرخه موجود در لامپ ‌های هالوژن که باعث ته‌نشین شدن مجدد تنگستن بخار شده به روی رشته می گردد در افزایش عمر این نوع لامپ‌های نقش مؤثری دارد .به علت وجود همین چرخه در این لامپ‌ ها قابلیت بالا بردن دمای رشته بدون کاهش یافتن عمر لامپ نسبت به لامپ ‌های معمولی نیز میسر می باشد که به افزایش بهره ‌وری این لامپ‌ها کمک می کند. ضمن اینکه این لامپ ‌ها به دلیل اندازه کوچک و نور مناسب و آرامش بخششان، کابردهای خاص خودشان را در میان سیستم ‌های روشنایی ثابت نموده اند.
هالوژن کریستالی از قاب‌های کریستانی برخوردار می باشد که به علت برخورداری از کریستال باعث افزایش زیبایی بسیار خوبی روی کناف سقف می شود. ضمن اینکه قاب‌ها کریستالی در شرایطی که لامپ هالوژن خاموش می باشد زیبایی خود را حفظ می نمایند.به طور معمول قاب ‌های کریستالی به شکل دایره‌ و مربع طراحی می گردند.
وقتی حرف تجمل به میان می‌آید، چراغ هالوژن کریستالی می‌درخشد. در واقع این نوع چراغ‌ها شبیه گوشواره‌های سیستم روشنایی خانه شما هستند. اجزایی از سیستم نور رسانی ساختمان که حس خوب هنر را به شما می‌دهند. چراغ هالوژن کریستالی ترکیبی است از تکنولوژی و هنر شیشه‌گری. قیمت این نوع چراغ هالوژن کمی بالاتر از انواع ساده‌تر است، با این‌حال، و پس از نصب آنها در خانه خود، حتما از تصمیمی که گرفته‌اید خرسند خواهید بود، چراکه هربار به آنها نگاه می‌کنید در چشمانتان می‌درخشند.
چراغ هالوژن نماد مصرف کم انرژی است؛ چراغ هالوژن کریستالی نمادی از هنر آمیخته با تکنولوژی است. این چراغ‌ها در کابینت آشپزخانه به طور خاص به کار بسته می‌شوند و در نورپردازی‌ داخل اتاق‌های پذیرایی جلوه خیلی به محیط زیبایی می‌بخشند. نکته دیگر درباره این نوع از چراغ هالوژن، بازتاب نورهای مهتابی و آفتابی در زاویه‌های کریستال است که فوق‌العاده نمایی جذاب به محیط می‌دهند.
چراغ هالوژن
چراغ هالوژن شامل فریم هالوژن و پایه می باشد.این نوع لامپ ها بیشتر جنبه تزئینی دارند ولی نوع کم مصرف آن می تواند مناسب مصرف روزانه نیز باشد. چراغ هالوژن همچون سایر وسایل برقی از انواع مختلفی می باشد.مثلا مدل LED با داشتن ال ای دی های بیشتر نور بیشتری ایجاد می کند. نوع SMD با مصرف پایین نور بیشتری داشته و نوع COB طول عمر زیاد و مصرف کمی دارند. لامپ این نوع چراغ ها می توانند رنگی هم تولید گردد.مقدار نوردهی در لامپ ها متفاوت می باشد. در هنگام خرید چراغ هالوژن می توان انواع فریم هالوژن را انتخاب کنید.
چراغ هالوژن یکی از پرکاربردترین انواع چراغ‌هایی است که در سطح گسترده و برای مصارف مختلفی چون چراغ ماشین، زیر کابینت و حتی در پروژکتورها استفاده می‌شوند. چراغ‌ هالوژن از انواع گرمایشی است، به این معنی که در فرایند نور رسانی گرما نیز تولید می‌کند و به اصطلاح داغ می‌شود. دلیل این امر وجود مواد هالوژنی داخل لامپ، معمولا ید و برم، و فرایند شیمیایی است که در حضور این عناصر شکل می‌گیرد. پنل‌های سقفی، چراغ‌های توکار آشپزخانه‌ای، درون کابینت‌های آشپزخانه و نورپردازی داخل خانه‌ها و استودیوها، از جمله مکان‌هایی هستند که چراغ هالوژن در آنها استفاد می‌شود. قیمت مناسب و طول عمر بالای این نوع از چراغ‌ها باعث استقبال بالای مصرف کنندگان از این نوع از لامپ‌ها شده است.
امروزه با توجه به رشد صنعت و توجه به نور و انواع لامپ در زیبایی محیط داخلی و خارجی مراکز زیادی اقدام به فروش انواع هالوژن ،هالوژن سقفی ،هالوژن دیواری و... می نمایند . کالای برق ذوالفقاری از جمله مراکز معتبر ارائه دهنده این نوع محصولات می باشد.
چراغ هالوژن دیواری
چراغ هالوژن انواع آفتابی و مهتابی را در اندازه‌های مختلف و برای طراحی‌های داخلی‌ متنوع، داراست. هر چراغ هالوژن دیواری می‌تواند با خود تکنولوژی روز چراغ هالوژن به‌روز شده‌ای را داشته باشد که نهایت تلاش در آن به انجام رسیده است، که از یک طرف کارایی و طول عمر آن بالا رود و از طرف دیگه مصرف و قیمت آن پائین بیاید.
انواع دیواری معمولا اندازه‌های بزرگتری را شامل می‌شوند و قاب‌های متناظر آنها روکار است. شیشه‌های استفاده شده در این چراغ‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که بیشترین کیفیت نور را به محیط انتقال دهند و کمترین هدر رفتگی انرژی را داشته باشند. قیمت انواع دیواری، به دلیل اندازه آنها، بیشتر از انواع سقفی است، با این وجود متناسب با میزان روشنایی که تولید می‌کنند، این تفاوت متناسب است.
مزایا هالوژن دیواری
هالوژن دیواری از نمونه دیگر هالوژن پرکاربد می باشد. امروزه هالوژن ها در انواع مختلفی طراحی و تولید می شوند . نمونه هالوژن دیواری بیشتر در دکور و یا ایجاد نور مخفی استفاده می شود. خرید چراغ هالوژن با کیفیت ساخت بالا را می توانید به صورت حضوری و غیر حضوری از مراکز معتبر تهیه نمایید.به طور معمول هالوژن ها دارای بدنه الومینیوم می باشند که مناسب انواع لامپ هالوژنی است.مزیت این چراغ ها،بدنه الومینیوم آن ها می باشد که از خصوصیاتی چون فرم و سایز مناسب هالوژن برخوردار می باشد.
چراغ هالوژن ریلی
چنانچه از اسم آنها برمی‌آید، چراغ هالوژن ریلی، دارای ریل‌هایی است که می‌توانید با استفاده از آنها نقطه تمرکز نور را تغییر دهید. روی این ریل‌ها، چراغ هالوژن ریلی حرکت می‌کند و به هر سمت و زاویه‌ای که نیاز باشد، می‌توان طراحی نور داشت. سایه‌ها در اینجا نقش مثبت و اساسی بازی می‌کنند و این چراغ‌ها در واقع برای تغییر در شکل سایه‌ها و منظره‌ای است که بیننده دریافت می‌کند. این لامپ‌ها بیشتر در استودیوها، بخصوص استودیوهای هنری، موزه‌ها و نمایشگاه‌های هنری و فروشگاه‌ها به کار بسته می‌شوند.
هزینه این طراحی روشنایی کمی بیشتر از انواع ساده‌تر و بدون ریل است، با این حال می‌توان در طراحی و تغییر آن در بازه‌های زمانی آینده حق انتخاب‌های بیشتری داشت و از تنوع ممکن بهره برد. روی دیوار خانه خود را تصور کنید، یک نقاشی بزرگ روی آن است، نقاشی با جلوه‌های مختلف و رنگ‌های متنوع؛ چقدر خوب می‌شد اگر از زاویه‌های مختلف و متغیر به آن نور بتابانید و به منظره حاصل نگاه کنید و به نمایش بگذارید؟
چراغ هالوژن کوچک
گوشه‌های دنج آشپزخانه، هال و پذیرایی، جاهایی هستند که مطلوب استفاده از چراغ هالوژن کوچک‌اند. یک چراغ هالوژن کوچک برای استفاده داخل بوفه‌ها و نور دهی به وسایل تزئیناتی داخل آن بسیار مطلوب است و قاب‌های شیشه‌ای و رنگارنگ آن می‌تواند تنوعی در نور دهی به این اشیاء ایجاد کند. این نوع چراغ‌های هالوژن در سایزهای مختلف و برای مصارف با نور دهی‌های کم و زیاد موجود هستند.
چراغ هالوژن در واقع انقلابی بود در صنعت روشنایی، جایی که ایده‌ای نو، ولی ساده، باعث تغییری عظیم در زندگی روزمره ما شد. روشنایی داخل ساختمان از اساسی‌ترین اجزای آن است و وسواس خاصی روی نحوه اجرا و بهره برداری از آن وجود دارد. حتما و با دقت به وسایل روشنایی و لامپ‌هایی که می‌خواهید در خانه خود مصرف کنید بپردازید و به دنبال چراغ‌هایی باشید که روشنایی مورد نیاز شما را تامین می‌کنند، قیمت مناسبی دارند و به زیبایی خانه شما کمک شایانی می‌کنند. فراموش نکنید که هر لامپی کارکرد ویژه خود را دارد و مثلا لامپ ریلی برای آشپزخانه، و بدون در نظر گرفتن نیاز به تمرکز بر روی شیء، مناسب نیست.
انرژی برق جزء هزینه‌برترین انرژی‌ها در کشور ماست. این انرژی بسیار کمیاب شده است و فرایند تولید آن نیز به زمان و هزینه زیادی نیاز دارد. بنابراین تا آنجایی که امکان دارد با مصرف چراغ‌های کم مصرف و هالوژنی به حفظ آن کمک کنیم. فراموش نکنیم که روشنایی نعمتی فوق‌العاده حیاتی است و همه ما به یک میزان به آن نیاز داریم، پس هرچقدر که می‌توانیم کمتر و بهتر مصرف کنیم و در تجهیزات خانه خود از زیباترین و کم مصرف‌ترین انواع وسایل روشنایی استفاده کنیم.
پنل سقفی هالوژن
اگر به دنبال زیبایی در نورپردازی و تشکیلات روشنایی هستید، حتما پنل سقفی هالوژن را در سیستم برقی خود به کار ببندید. این پنل‌ها طراحی بسیار شیک و متناسب با انواع نورپردازی و رنگ‌های دیوار و کاغذ دیواری‌ها دارند. یک پنل سقفی هالوژن نور بسیار یکنواخت و مطلوبی را به محیط می‌دهد و به هیچ وجه روشنایی آن باعث اذیت شدن چشم و اختلال در دید نمی‌شود. این پنل‌ها، بخصوص قاب بیرون پنل، به گونه‌ای طراحی می‌شوند که کمترین ایجاد سایه را داشته باشند و نوری که حاصل می‌شود زاویه و سایه مشخص ایجاد نکند.
یکی از اصلی‌ترین معایب لامپ‌های رشته‌ای این بود که بسیار داغ می‌شدند و عنصر شیمیایی بخار شده به دیواره‌های لامپ می‌چسپید و باعث کدر شدن آنها می‌گشت. همچنین سن این لامپ‌ها حدود 800 تا 1500 ساعت بود. چراغ هالوژنی از این قابلیت برخوردار است که واکنش شیمیایی، و عنصر تبخیر شده، بروی سیم تنگستن دوباره جمع شود و دیگر جداره‌ها را کدر نکند و از کیفیت نور نکاهد. یک چراغ هالوژن سقفی یک کیفیت نورپردازی همیشگی و با طول عمر تا 2500 ساعت دارد.
نام دیگر چراغ هالوژن سقفی، لامپ LED است. این نوع از لامپ‌ها مثل پریزهای برق، گیره‌هایی برای قرار گرفتن در سوراخ‌های مشخص شده در سقف و دیوار دارند. نورپردازی این لامپ‌ها بسیار یک دست و پایدار است و قطع و وصل شدن، چشمک زدن، لامپ‌های قدیمی را ندارند. این چراغ‌ها مصرف بسیار کمتری نسبت به لامپ‌های رشته‌ای دارند و بسیار به صرفه‌تر هستند؛ در اندازه‌های مختلف در بازار موجود هستند و تنوع زیادی در قاب‌ها و حاشیه‌های لامپ وجود دارد که موجب می‌شود برای انواع طراحی‌ها مناسب باشند.
هالوژن ضد آب
لامپ های هالوژن از یک رشته تنگستن محصور در محفظه ای پر از گاز بی اثر و مقدار کمی هالوژن مانند برم یا ید تشکیل شده است. هنگامی که انرژی الکتریکی به لامپ های هالوژن داده می شود، گاز هالوژن سیم تنگستن را گرم می کند و نور سفید ساطع می کند.انواع لامپ هالوژن، مانند لامپ های هالوژن سقفی و لامپ های هالوژن رنگی، با هالوژن کافی پر شده اند تا میزان تبخیر رشته تنگستن با ولتاژ مطابقت داشته باشد. با افزایش ولتاژ تبخیر، آن نیز افزایش می یابد، بنابراین، با مقدار ناکافی هالوژن، لامپ سیاه می شود. ولتاژ تبخیر کاهش می یابد و اگر سطح هالوژن بالا باشد، لامپ به طور غیر طبیعی می سوزد. در انواع لامپ های هالوژنی رنگی و بی رنگ، تنگستن مجدداً روی فیلامنت تبخیر می شود و این چرخه عمر لامپ را افزایش می دهد. گرمای انواع لامپ های هالوژن و رشته ای بر روی سطح کوچک تری منعکس می شود و حباب های آنها به تنگستن موجود در شیشه نزدیکتر است، بنابراین گرمتر از لامپ های رشته ای هستند. این لامپ ها به دلیل چنین دمای بالایی دارای دو صفحه نمایش هستند. لامپ های هالوژن ضد آب در برابر آب و گرد و غبار مقاوم بوده و در اثر مجاورت با آب و گرد و غبار سالم میمانند .
هالوژن سقفی ضد آب
لامپ سقفی هالوژن ضد آب نوعی لامپ رشته ای است که از گازهای فشرده خنثی و مقدار کمی از عناصر هالوژن مانند برم و ید استفاده می کند. این لامپ ها به دلیل سایز کوچک، نور مناسب و رنگ آرامش بخشی در بین روش های نورپردازی کاربردهای زیادی دارند. وجود چرخه در این لامپ ها باعث افزایش دمای فیلامنت بدون کاهش عمر لامپ نسبت به لامپ های معمولی می شود. این کار باعث افزایش کارایی این لامپ ها می شود. امروزه با پیشرفت صنعت روشنایی، نمونه های جدیدی از ال ای دی، SMD و COB از این محصولات تولید می شود. مصرف برق کم و روشنایی خوب این لامپ را به انتخاب خوبی برای مصارف خانگی تبدیل کرده است. علاوه بر انواع معمول لامپ های هالوژن، از لامپ های هالوژن سقفی توکارگرد و مربعی و لامپ های هالوژن سقفی روکار گرد و مربعی برای تزئین استفاده می شود. چراغ های سقفی هالوژن ضد آب و کم انرژی دست طراح را باز می کند و اجازه می دهد فضاهای مختلف به چراغ های سقفی هالوژن اختصاص داده شود. این نوع هالوژن در سقف ها مورد استفاده قرار میگیرند و در برابر آب و گرد و غبار مقاوم هستند .
قاب هالوژن ضد آب
یکی از راه های نورپردازی یکنواخت و در عین حال به روز ، استفاده از لامپ های هالوژنی است، اما لامپ های هالوژن به طور جداگانه روی سقف نصب نمی شوند و باید در یک قاب یا فریم مناسب قرار گیرند. مکانیزم قاب هالوژن ضد آب تکمیل کننده و تثبیت کننده زیبایی و مطابقت با نورپردازی شماست، عمدتا برای انتخاب قاب هالوژن، قاب های هالوژنی گرد اولین و آسان ترین انتخاب هستند. برآمدگی این قاب باعث می شود که در سقف بیشتر دیده شود و همچنین تمرکز نور و پراکندگی کمتری را به همراه دارد.این قاب استحکام بسیار بالایی دارد و همچنین پوسیده نمیشود و زنگ نمی زند. علاوه بر این به راحتی و به سادگی می توان آن را روی دیوار نصب کرد . لامپ های هالوژن روشن، سفید و مانند نور روز هستند. این ویژگی آنها را به گزینه ای عالی برای نورپردازی نقطه ای تبدیل می کند. مصرف انرژی لامپ های هالوژن 10 تا 20 درصد کمتر از لامپ های رشته ای است.
قیمت هالوژن ضد آب
لامپ هالوژن نوعی لامپ رشته ای است که توسط گازهای فشرده خنثی احاطه شده است اما مقداری هالوژن نیز دارد. لامپ ها انواع مختلفی دارند و هر کدام بسته به کارایی در اتاق های مناسبی مورد استفاده قرار می گیرند. قیمت لامپ ها بسته به تنوع آنها متفاوت است و شما می توانید با توجه به بودجه خود یکی را خریداری کنید. قیمت لامپ های هالوژن ضد آب بالاتر از لامپ های رشته ای است اما به دلیل طول عمر بیشتر و مصرف انرژی کمتر این تفاوت قیمت برای لامپ های هالوژن قابل قبول است. همچنین قیمت لامپ های هالوژن به عوامل مختلفی بستگی دارد. از جمله عوامل موثر بر قیمت می توان به نوع لامپ هالوژن، سازنده، میزان روشنایی، قدرت، ابعاد و سایز و ... اشاره کرد که بیشتر قیمت این لامپ ها در بازار ایران از 10 هزار تومان تا 2 میلیون تومان است. اما اکثر لامپ های هالوژن زیر 200 هزار تومان قیمت دارند و لامپ های گران تر دارای ویژگی هایی خاص هستند. توان مصرفی هر دستگاهی که برق مصرف می کند یکی از مهمترین مشخصه های این دستگاه است و این مشخصه با قیمت لامپ و مصرف برق ارتباط مستقیم دارد.
موارد استفاده از هالوژن ضد آب
هیچ محدودیتی برای استفاده از این لامپ ها وجود ندارد. این لامپ ها به دلیل مصرف کم و نور کافی مناسب ترین گزینه برای مصارف خانگی، دکوراسیون داخلی، نورپردازی نمای ساختمان و کاربردهای نور بالا هستند. این چراغ ها تنوع زیادی دارند، به عنوان مثال انواع رنگ آنها طراحی دکوراسیون را ساده می کند و به طراح اجازه می دهد تا نورگیرهایی با رنگ های مختلف را به فضای مورد نظر اضافه کند. نوع دیگری از آنها به نام چراغ های سقفی هالوژن کم انرژی به طراح این امکان را می دهد که از تعداد زیادی از آنها در اتاق های مختلف استفاده کند. یکی دیگر از کاربردهای لامپ های هالوژن به خصوص لامپ های سقفی هالوژن کم مصرف، چراغ های سقفی توکار در فروشگاه های مختلف می باشد. همانطور که می دانید روشنایی فروشگاه تاثیر زیادی در جذب مشتری دارد و این چراغ ها به فروشنده این امکان را می دهد که آزادانه از تعداد زیادی از آنها استفاده کند، و این به بهبود روشنایی محل فروش و در نتیجه بیشتر شدن کالا و کالا کمک می کند و فروشگاه بهتر به نظر می رسد . همچنین از مدل های چراغ های سقفی توکار هالوژن می توان نوری جذاب و زیبا بر روی دکوراسیون جواهرفروشی منعکس کرد. این نور با کمک آینه های تعبیه شده در فروشگاه باعث درخشندگی و زیبایی دکوراسیون می شود.
لامپ های هالوژن به دلیل تولید نور کافی و مناسب، قابلیت تنظیم درجه روشنایی، اندازه کوچک، طول عمر بالا، ایجاد جذابیت بصری در مکان های روشن شده توسط این لامپ ها و بالا، بسیار محبوب بوده و امروزه در روشنایی مسکونی ویلا، انواع مغازه، ساختمان اداری و غیره.
کالای برق ذوالفقاری با اتکا به پشتوانه 30 سال سابقه حضور موفق در صنعت برق و دارا بودن نمایندگی انحصاری محصولات ویتو، اشنایدر، لگراند و البرز در کشور؛ توانسته تا به امروز نیازهای بازار را به طور کامل و عالی برطرف سازد.

کالای برق ذوالفقاری

متخصصین ما هر لحظه برای ارائه مشاوره و شنیدن صدای شما عزیزان آمادگی دارند