اگر جریانی بیش از جریان اسمی یک مدار از فیوز عبور کند، کلید مینیاتوری برای حفظ امنیت و جلوگیری از اتصال کوتاه شدن جریان برق را قطع می‌کند و از آسیب دیدن مدار جلوگیری می‌کند. در سیم کشی ساختمان و یا تابلو برق صنعتی فیوز مینیاتوری (کلید مینیاتوری) از المان‌های اصلی است که خطرات ناشی از اتصال کوتاه شده مدار را با قطع مدار خاتمه می‌دهد.
کلید مینیاتوری از نظر سرعت عملکرد به دو دسته فیوزهای کندکار و تندکار تقسیم می‌شوند:
فیوزهای کندکار :  این نوع از فیوزها با تاخیر عمل کرده و مدار را دیرتر قطع می‌کند ، از این فیوزها در مدارهای موتوری استفاده می‌شود.
فیوزهای تندکار :  این نوع از فیوزها در زمان کمتری جریان برق را قطع می‌کنند بنابراین در مصارف روشنایی بیشتر استفاده می‌شوند.

انواع کلید مینیاتوری لگراند

کلید مینیاتوری به تیپ‌های مختلفی تقسیم می‌شود نوع B که برای مصارف روشنایی مورد استفاده قرار می‌گیرد، نوع C که کلید مینیاتوری موتوری نام دارد و معمولاً در صنعت و مدارات موتور دار استفاده می‌شود، نوع D که فیوز مینیاتوری ترانسفورماتوری نام دارد، نوع K که فیوز مینیاتوری قدرت نام دارد و نوع Z که یک کلید مینیاتوری بسیار حساس است. در بین انواع کلید مینیاتوری نوع B و C بیشترین کاربرد را دارد.

فیوز مینیاتوری لگراند نوع B:

کلید مینیاتوری نوع B معمولاً در مصارف خانگی و روشنایی کاربرد دارد، این کلیدها زمانی که جریان اضافه بین 3 تا 5 برابر جریان نامی مدار باشد جریان الکتریکی را قطع می‌کند و با توجه به حساسیت آنها برای کاربردهای عادی خانگی استفاده می شوند و به آنها فیوز مینیاتوری تندکار گفته می‌شود.

فیوز مینیاتوری لگراند نوع C:

کلید مینیاتوری نوع C که بیشتر کاربرد صنعتی دارد و به نام کلید مینیاتوری لگراند موتوری شناخته می‌شود و زمانی که جریان اضافه بین 5 تا 10 برابر جریان نامی باشد جریان الکتریکی را قطع می‌کند ولی زمان قطع آنها از تیپ B بیشتر است بنابراین به فیوز مینیاتوری کندکار معروف هستند.
لگراند یکی از بهترین و قدیمی ترین تولید کنندگان در این صنعت می باشد و کلید مینیاتوری لگراند از اعتبار خاصی در بازار برخوردار هستند.

فیوز مینیاتوری لگراند

فیوز مینیاتوری لگراند امروزه در سیستم‌های برق کشی یک ساختمان به مبحث ایمنی توجه زیادی می‌شود که در این راستا از وسایل مختلفی برای تامین اصول امنیتی در مدارهای الکتریکی و برق کشی یک ساختمان استفاده می‌شود یکی از این وسایل کلید مینیاتوری است که مدارهای الکتریکی را در برابر جریان غیرمجاز محافظت می‌کند.
کلید مینیاتوری یا فیوز مینیاتوری با نام Miniature Circuit Breaker که اختصارا MCB نامیده می‌شود یکی از تجهیزاتی است که در سیستم برق کشی و تابلو برق استفاده می‌شود و می‌تواند مدار را در برابر جریان اضافه‌ای که وارد مدار می‌شود محافظت کند. لگراند یکی از تولید کنندگان پیشرو در این صنعت می باشد که کلید مینیاتوری اشنایدر الکتریک از اعتبار خاصی در بازار برخوردار هستند.

قیمت فیوز مینیاتوری لگراند

قیمت فیوز مینیاتوری  لگراند و تمامی محصولات لگراند را می توانید در صفحه لیست قیمت مشاهده نمایید و یا با کالای برق ذوالفقاری نمایندگی رسمی محصولات لگراند تماس حاصل فرمایید.
فیوز مینیاتوری لگراند تک فاز 10 آمپر 403203
فیوز مینیاتوری لگراند تک فاز 10 آمپر 403203کالای برق ذوالفقاری
فیوز مینیاتوری لگراند تک فاز 25 آمپر 403206
فیوز مینیاتوری لگراند تک فاز 25 آمپر 403206کالای برق ذوالفقاری
فیوز مینیاتوری لگراند تک فاز 50 آمپر 403209
فیوز مینیاتوری لگراند تک فاز 50 آمپر 403209کالای برق ذوالفقاری
فیوز مینیاتوری لگراند تک فاز 16 آمپر 403204
فیوز مینیاتوری لگراند تک فاز 16 آمپر 403204کالای برق ذوالفقاری
فیوز مینیاتوری لگراند تک فاز 32 آمپر 403207
فیوز مینیاتوری لگراند تک فاز 32 آمپر 403207کالای برق ذوالفقاری
فیوز مینیاتوری لگراند تک فاز 63 آمپر 403210
فیوز مینیاتوری لگراند تک فاز 63 آمپر 403210کالای برق ذوالفقاری
فیوز مینیاتوری لگراند تک فاز 20 آمپر 403205
فیوز مینیاتوری لگراند تک فاز 20 آمپر 403205کالای برق ذوالفقاری
فیوز مینیاتوری لگراند تک فاز 40 آمپر 403208
فیوز مینیاتوری لگراند تک فاز 40 آمپر 403208کالای برق ذوالفقاری
Client 1
Client 2
Client 3
Client 4
Client 5
Client 6
Image
Client 7
Client 8
Client 9
Client 10
Client 11
Client 12

کالای برق ذوالفقاری

متخصصین ما هر لحظه برای ارائه مشاوره و شنیدن صدای شما عزیزان آمادگی دارند